Pies rodzinny

druga natura pointera

pointer pies rodzinny

Szukając psa dla siebie, mocno przyglądaliśmy się cechom rodzinnym poszczególnych ras. Wiedzieliśmy, że wkrótce nasza rodzina powiększy się także o dzieci, stąd była to dla nas kwestia istotna.

 

Pointery okazały się wspaniałymi psami rodzinnymi! Bardzo czułe, delikatne i cierpliwe, chętnie skorzystają z zaproszenia do wspólnego wylegiwania się na kanapie ;).

Kiedy zaszłam w ciążę z Hanią, zastanawialiśmy się jak chłopaki poradzą sobie w nowej roli. Przygotowaliśmy starannie powrót ze szpitala z Hanią (Dominik wcześniej przywiózł im ubranka małej, żeby zapoznali się z jej zapachem), psy były wybiegane i spokojne...i przywitały nową istotkę z prawdziwą czułością i ostrożnością. Byliśmy wzruszeni :).

Pointery wykazują się niezwykłą uwagą i ostrożnością w kontakcie z dziećmi.

Ponadto chętnie z dziećmi przebywają, będą świetnymi kumplami dla starszego dziecka.

pointer i dzieci

Jeśli nie macie dzieci, to nic się nie martwcie. Pointery równie mocno kochają dorosłych :)

Uwielbiają się przytulać, lubią miękkie posłania (oczywiście, że kanapy są the best, ale idzie je przekonać do spania także na psich legowiskach - pod warunkiem, że będą miękkie)

Są bardzo czułymi psami, kochają swoją rodzinę i czują się jej częścią. Z chęcią uczestniczą w różnych domowych sprawach, najchętniej tych, które odbywają się w kuchni....albo na kanapie :)